30 svérázných fotek které dokazují jak je RUSKO neobvyklá země!
Jak už mnozí víme, Ruský národ je velice svérázný a však hrdý! Dnešní galerie vám ukáže i ty nejpodivnější fotky z Ruské země, zároveň vás však hodně z nich rozesměje. Rusko je pro některé zdejší obyvatele prostě životní styl! My samotní jsme se při tvoření tohoto článku náramně bavili. Někdy člověk žasne nad tím, čeho všeho jsou rusi schopní. Tak neváhejte a zobrazte si 30 svérázných fotek které dokazují jak je RUSKO velice neobvyklá země!      Zobrazit Galerii.

wtfrussianpictures4Rusko

Rusko (rusky zvuk Россия, Rossija), oficiálním názvem Ruská federace (rusky Российская Федерация, Rossijskaja federacija), je s rozlohou 17 125 191 km² největší stát světa. Zahrnuje značnou část východní Evropy a téměř celou severní Asii. S počtem 146,1 milionů obyvatel je Ruská federace devátá nejlidnatější země na světě.

Sousedy Ruska jsou (od severozápadu proti směru hodinových ručiček): Norsko, Finsko, Estonsko, Lotyšsko, Bělorusko, Ukrajina, Gruzie, Ázerbájdžán, Kazachstán, Čína, Mongolsko, znovu Čína a Severní Korea. Prostřednictvím Kaliningradské oblasti, strategické západní exklávy, dále sousedí s Litvou a Polskem. Ruské Kurilské ostrovy se nacházejí na dohled od Japonska a z ruské Čukotky je velmi blízko na Aljašku (USA). Území je rozděleno do 9 časových pásem a do 84 samosprávných celků, z toho 22 republik.

Ruská federace je hlavním následnickým státem Sovětského svazu, který se rozpadl roku 1991; převzala jeho místo v Radě bezpečnosti OSN a je vůdčím členem Společenství nezávislých států. Je členem G20, OBSE, OSKB, SCO, APEC a dalších mezinárodních organizací. Od r. 2014 již není Rusko členem G8. Rusko je také považováno za jednu ze světových vojenských velmocí.

Ruská ekonomika od r. 2016 opustila desítku největších světových ekonomik a podle nominální HDP je dvanáctá na světě  s 1,8% objemu celkového světového HDP a šestá v HDP dle parity kupní síly. V přepočtu HDP na obyvatele se nachází na 71 místě ve světě ze 187 sledovaných zemí  Mezi státy světa má největší zásoby přírodních zdrojů – nerostných surovin, ropy, zemního plynu, dřeva, pitné vody – z energetického hlediska je Rusko soběstačným státem. Ruské hospodářství prodělalo v 90. letech 20. století vleklou krizi po níž následovalo období silného růstu mezi lety 2000 až 2007. Růst byl přerušen světovou finanční krizí v období 2008 až 2009 a pokračoval v menší míře od roku 2010 do roku 2014. Od konce roku 2014 zaznamenává ruská ekonomika pokles způsobený snížením cen surovin a ekonomickými sankcemi. Rusko se podílí asi na čtvrtině světového obchodu se zbraněmi, čímž se řadí na druhé místo na světě za USA.

 

admin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *