300-metrovou budovu v Dubaji zachvátili plameny. Katastrofa otřásla světem!Dubajskou proslulou  budovu ‚Torch Tower‘ zachvátili z nenadání plameny. Celá budova je vysoká přibližně 300 metrů, situaci řešilo okamžitě desetitisíce záchranných jednotek z celé země! Drama které se zde odehrálo obrátilo město vzhůru nohama. Ulicemi byl slyšet pláč a zvuky sirén. Z hořící budovy se jen marně pokoušeli dostat přeživší. Média se již celou události zabývají a řeší podrobnosti. My se pojďme podívat na galerii která vás provede hrůzou večera když budova vzplála.  Více fotek v naší galerii!

TorchTowerFire (1)-min


Torch Tower

Dubaj (nebo také Dubai či Dubayy, arabsky دبي‎‎ lze do českého jazyka přeložit jako „místo srazu“) je hlavní město stejnojmenného emirátu ve Spojených arabských emirátecha zároveň nejlidnatější město v zemi. Pro odlišení od emirátu se používá označení Dubai City. Nachází se na pobřeží Perského zálivu. Téměř veškerý hospodářský, sociální, kulturní i politický život emirátu se odehrává v jeho hlavním městě, kde žije přibližně 99 % obyvatel emirátu. Mnoho obyvatel zaměstnaných ve městě bydlí z důvodu nižších nájmů v sousedním emirátu Šardžá, který přiléhá až k branám města.

Poloha dubaje

Město leží na severním okraji emirátu. Dělí se na dvě části zátokou Dubai Creek, která je často mylně popisovaná jako řeka, ale je výběžkem Perského zálivu. Tyto části byly v minulosti samostatnými městy Deira na severní straně a Bur Dubai na straně jižní. Dnes se město Dubaj dělí na 14 čtvrtí, al-Hamriya, al-Karama, al-Chabisi, al-Ras, al-Satwa, al-Wasl, Bur Dubai, Deira, Hur al-Anz, International City, Džumeira, Umm Suqaym, Za’abeel a al-Qusais, Dubai Marina některé dále na obvody.

Historické město Deira má 17 obvodů, každý obvod vyznačuje na veřejném prostranství cedule s plánkem uliční sítě a číselným označením ulic. Čísla jsou pozůstatkem staré britské orientační sítě, vlivem zastavění některých bloků či celých uliček a zanedbáním značení je často velmi obtížné nalézt správnou adresu, protože čísla nenásledují za sebou, některá chybějí zcela a jiná jsou nahrazena pouze názvem ulice.

admin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *