Jeptišky hulí a pěstují „trávu“ aby spasily svět? Vítejte v Kalifornii!Být jeptiška jistě není pro každého. Vyžaduje to disciplínu, oddanost, empatii a trpělivost. A taky znalosti o tom kdy zalévat, a jak hnojit! Tento řád sester z městečka Merced v Kalifornii je zcela výjimečný.  Ročně sklidí stovky kilogramů marihuany, které slouží k léčebným účelům. Ve světě pomáhají lidem s migrénou, roztroušenou sklerózou, bolestí zad, a dokonce i proti kocovině! Více jak polovinu své úrody využijí na výrobu olejíčků které pak prodávají online. V posledním roce však měl tento řád velké problémy s úřady, které chtějí jejich produkci zabránit! Jeptišky se ale jen tak nevzdají, budou pěstovat dál, konec konců mají boha na své straně!  Všechny fotky zobrazte v naši galerii + video

další

nuns-grow-marjuana-sisters-of-the-valley-shaughn-crawford-john-dubois-1-min


Video lze přehrát na poslední straně

 

Kdo je to jeptiška ? 

Řeholnice je členka ženského církevního řádu, která se řídí předepsanými pravidly, řeholí (z latinského regula – pravidlo), a která se k tomu zavázala slavnými řeholními sliby. Významově podobná slova mniška a jeptiška označuje členku některých řádů či obecněji ženský protějšek mnicha.[1] Jako novicka se označuje žena, která ještě nesložila řádové sliby a na plnoprávné členství v řádu se připravuje. Řeholnice se obvykle oslovuje jako „sestra“ nebo „ctihodná sestra“. Ženské řeholní společenství vede matka představená či – v některých řádech – abatyše.

Církevní řád (latinsky ordo) označuje nadnárodní instituci společného života, která se řídí určitou řeholí. Jeho členové, křesťanští muži nebo ženy, kteří se k tomuto způsobu života zavázali řeholními sliby, se označují jako mniši, řeholníci, bratři (mnišky, řeholnice, (řádové) sestry).

Pojem řád, známý v našem prostředí původně z církevního práva, se dnes analogicky používá i pro nekřesťanské komunity s podobnou charakteristikou.

Velmi rozšířeným způsobem života mnoha řádů je společný život v klášteře nebo konventu, kde se řeholníci společně modlí (především tzv. liturgie hodin), stolují a pracují. Každé místní společenství řeholníků je podřízeno jednomu představenému (opat, abatyše atd.), v čele celého řádu stojí opat primas nebo generální představený.

V prvních staletích křesťanství začínalo stále více mužů a žen žít na osamělých místech jako poustevníci; vzorem je zde sv. Antonín Egyptský. Tito poustevníci se však časem začali scházet ke společné modlitbě; kolem roku 320zakládá v Horním Egyptě první křesťanský klášter Pachomios.

admin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *