Muž spolykal 1,5 kila ostrých hřebíků, to ale nebylo vše co mu v žaludku doktoři našli.

Doktoři v Indické nemocnici se nedávno museli potýkat s velice individuálním a zvráceným případem. Osmačtyřicetiletý muž přišel do nemocnice a vyžadoval rychlou pomoc, trpěl prý strašnými bolestmi břicha. Když mu v nemocnici udělali rentgen zůstali stát s otevřenou pusou. S něčím takovým se doposud prý ještě nesetkaly. Jeho žaludek obsahoval rekordní počet a to 639 ostrých hřebíků, které vážili 1,5 kila. Lékaři byli ihned nuceni podniknout rychlí a riskantní zákrok. Celý proces trval zhruba 3 hodiny, doktor pomocí magnetu dostal všechny hřebíky ven. To však zdaleka nebylo vše, co je ještě mohlo překvapit.Břicho muže trpícího schizofrenií, jak se později zjistilo, toho obsahovalo daleko víc! Video na další straně

fotografie 1/10

hřebíky-min


celé video můžete přehrát na další straně


loading…


Hřebík

Hřebík či hřeb (zdrobnělina hřebíček) je spojovací součástka. Je to obvykle a nejčastěji ocelová součástka, opatřená na jednom konci hrotem a na druhém konci plochým rozšířením – hlavičkou. Hřebík bývá obvykle tenký, hřeb silnější. Slouží k rychlému vzájemnému spojování dvou či více různých předmětů, nejčastěji dřevěných. Do dřeva se vpravuje zatloukáním kladivem nebo pomocí speciálního elektrického nebo pneumatického nářadí – hřebíkovaček nebo sponkovaček. Hřebíky lze pomocí speciálního náčiní také nastřelovat.

Většinou jde o rozebíratelné ale i nerozebíratelné spojování dřevěných předmětů (bedny, stavební bednění aj.). Spoj je pevný, pokud nedojde ke korozi nebo chemickému rozkladu spojovacího prostředku či k nepřiměřenému mechanickému namáhání (např. střihem). V případě rozebíratelných spojů se při otevírání beden používají nástroje pro vytahování hřebíků tzv. vytahovače.

Hřebíky se vyrábějí z oceli, speciální i z mědi, mosazi, hliníkových slitin nebo nerez oceli. Spojovacími součástmi podobnými hřebíkům jsou nýty a cvoky.

Kované hřeby se používají k připojování masivnějších součástí. Například v kovářství a podkovářství hřeby slouží pro připojování podkov na kopyto koní, v některých zemích též pro fixaci kolejnic k železničním pražcům. Ve zdravotnictví se v traumatologické a chirurgické praxi využívají nerezavějící hřeby, vyrobené ze speciálních slitin a vhodné např. pro fixaci zlomenin kostí.

Hřebíky byly vynalezeny v 38. století př. n. l.

admin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *