Nalezli zvíře zmutované důsledkem radiace, lidé v Thajsku však věří že je to bůh.

Událost která se stala neměla nikdy prosáknout na povrch Thajského Facebooku. Lidé poblíž malé vesnice našli podivné stvoření, které podle expertů a vědců trpí ojedinělou mutací, důsledkem radioaktivity. Zdejší občané ale odmítají tvrzení vědců, a svého tvora odmítají vydat na výzkumy. Věří totiž v náboženství, které podobné kreatury uctívá. Již od nedávna to byl prý jeden z jejich bohů. Stal se pro ně ihned hodnotou větší než všechny peníze. Nyní ho mají vystaveného na polštáři a modlí se k němu. Denně zapalují desítky svíček na jeho počest. Nad celým případem se teď pozastavuje tisíce lidí.Celé video na další straně

fotografie 1/11

godisgood7 (1)-min


celé video můžete přehrát na další straně


loading…


Thajsko

Thajské království, zkráceně Thajsko, je stát v jihovýchodní Asii. Jeho sousedy jsou Myanmar, Laos, Kambodža a Malajsie. Hlavním městem je Bangkok, thajsky nazývaný Krung Thep (กรุงเทพมหานคร). Thajsko patří k častým turistickým cílům.

Thajsko bylo v minulosti známo pod jménem Siam (สยาม), které bylo oficiálním názvem státu do 11. května 1939 a znovu v letech 1945 až 1949. Etnonymum Thai (ไทย) v thajštině původně znamenalo „svobodný“.

Nejstarší státy na území dnešního Thajska vznikly v jeho jižní části kolem přelomu letopočtu. Na ústřední rovině se kolem 3. století zformovala civilizace Dváravatí, jejíž městské státy obývali převážně Monové, vyznávající théravádový buddhismus. Později sem střídavě zasahovala moc angkorské říše s významným střediskem v Lopburi. Zároveň se od severovýchodu začalo na dnešní thajské území šířit thajské osídlení. V průběhu 13. století vzniklo v severní části několik thajských států, z nichž nejvýznamnější byly Lanna a Sukhothaj. Stát Sukhothaj za vlády krále Ramkhamhenga získal mocenskou převahu na většině tohoto prostoru. Proto je oficiální historiografií považován za první thajský stát.

V minulosti

V roce 1350 byl na ústřední rovině založen nový stát Ajutthaja. Během několika desetiletí se ajutthajským panovníkům podařilo vojenskou silou i sňatkovou politikou ovládnout Sukhothaj. Zároveň úspěšně vedli opakovaná tažení proti Angkoru. To po roce 1431 přispělo k přenesení střediska kambodžské státní moci do Phnom Penhu. Vedle Ajutthaje vznikl v polovině 14. století také stát Lan Sang v dnešním Laosu a severovýchodním Thajsku. Na severu nadále existoval stát Lanna.

admin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *