Odvážný muž doplatil na svou důvěru, 3000 včel na jeho těle mu dalo pořádnou lekci!Tento odvážný muž doplatil na svou důvěru, v televizní show na sebe dobrovolně nechal sednou 3000 včel, ze začátku vše probíhalo podle předpokladu. Dle instruktora včely neměli důvod útočit dokud nezačal mladík dělat nebezpečné pohyby. Jedna včela mu vletěla do nosu, a to se nemělo stát, stačil neopatrný pohyb a vše bylo jako na divokém západě. Hejno včel začalo brutálně útočit na jeho obličej. Kameraman a celá redakce se dávají na útěk. Včely si krutě prosazují svoji dominanci! Příroda dala člověku opět pořádnou lekci. S tímhle experti nepočítaly. Fotky mladíka po desítkách žihadlech zobrazte v naši galerii!

1497099767-0-min


 

Vše co možná nevíte o včelách

Včela Apis je rod blanokřídlého hmyzu. Charakteristickým projevem rodu včela je stavba díla z vosku vyprodukovaného vlastní voskovou žlázou.

Nadčeleď včely (Apoidea) tvoří celkem sedm čeledí. Z nich šest v sobě zahrnuje samotářské včely druhově velmi rozmanité. Jen na území Česka a na Slovensku žije 609 druhů včel samotářek. Sedmou čeleď představuje čeleď včelovití (Apidae), do níž patří včela medonosná, čmeláci a tropické bezžihadlé včely.

 • sociální hmyz tvořící trvalá společenstva – včelstva
 • staví voskové dílo z vlastního vosku
 • shromažďuje zásoby medu, vosku a pylu
 • rozhodující opylovač hmyzosnubných rostlin
 • rozvinuta schopnost předat informaci o umístění zdroje potravy (tzv. včelí tanec)
 • Rod Apis je rozdělen do tří podrodů
  • Apis Linnaeus, 1758 sensu stricto – stavba několika svislých vedle sebe uložených plástů v temné dutině. Přesto jsou včely schopné pomocí svých tanců na svislých plástech předat informaci o zdroji snůšky.
  • Megapis Ashmead, 1904 – skupina velkých včel (dělnice až 2 cm), která staví výhradně jediný svislý plást o ploše 1 až 2 m2 volně v prostoru obvykle na větvi. Včely tančící na vodorovné či svislé ploše plástu musejí vidět slunce.
  • Micrapis Ashmead, 1904 – drobné včely (dělnice 6–7 mm) stavějí jediný plást v otevřeném prostoru o rozměrech do 0,4 m2, dělnice jsou schopné předat informaci o snůšce při tanci pouze na vodorovné ploše plástu s výhledem na slunce.
 
admin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *