Restaurace darovala zbylé jídlo v taškách bezdomovcům. S jejich reakci ale nepočítali.


Vedení jedné restaurace se rozhodlo, že všechno zbylé jídlo, které by se muselo vyhodit do kontejnerů místo toho darují bezdomovcům. Papírové tašky naplnili vším, co se za celý den neprodalo. S dobrým pocitem se vydali konat dobré skutky a jídlo roznášeli po městě. Konat dobré skutky ale nemusí být vždy lehké, to zjistili hned po první půl hodině. Když vyšla najevo pravá povaha bezdomovcům, jakoby jim zdřevěněl jazyk. Do očím jim vhrkly slzy, s něčím takovým opravdu počítat nemohly. Chtěli jenom pomáhat lidem kteří to opravdu potřebují. Takové emoce jste dozajista ještě u bezdomovců v životě neviděli. Celé video na další straně

Fotografie 1/14

21686464_1438963689491973_8638578333116772504_n-min


Celé video můžete přehrát na další straně.


loading…


Bezdomovci kolem nás?

Člověk bez domova neboli bezdomovec je někdo, kdo nemá domov či možnost dlouhodobě využívat nějaké přístřeší. Termín bezdomovectví pak označuje způsob života této osoby a existenci tohoto jevu. Bezdomovectví je nejvíc patrné ve velkých městech a většinou je spolu s dalšími negativním faktory doprovázeno sociální izolovaností a psychickým i fyzickým strádáním.

Užívání termínu bezdomovec jako podstatného jména vybízí ke stigmatizaci a paušalizaci. Přitom zdaleka ne pro všechny je to trvalý stav. Někteří lidé pracující s bezdomovci používají termín lidé se zkušeností života bez domova.

V Praze se dle sčítání tamního magistrátu z roku 2007 pohybuje zhruba 2000 bezdomovců.

Český právní řád pojem „bezdomovec“ zná jen jako osobu bez státní příslušnosti. V běžném použití jde o osobu, která nemá vlastní domov, či si jej nenajímá, nebo nežije v takovém obydlí u osoby důvěrně blízké, či tento domov nemůže, nebo z vážných důvodů nechce užívat anebo takový domov užívá protiprávně. Domov v této definici lze chápat právně jako místo, kam jeho uživatel může de iure jinému člověku zakázat, nebo umožnit přístup. Domov lze také pojímat sociální teorii, jako centrum komplexního uspokojování potřeb člověka. Podle zákona jde o osoby ohrožené sociálním vyloučením a pro něž stát zajišťuje péči.

admin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *