Vzala tuláckého psa a ostříhala mu zanedbanou srst, nikdo pak nevěřil že je z ulice!Když mladá kadeřnice uviděla tohoto pejska ležet v rohu ulice ve velmi bídném stavu, slitovala se a učinila rozhodnutí. Tuláckému pejskovy se srstí až po zem udělá laskavost. Vzala si ho sebou do kadeřnictví a tam mu kousek po kousku jeho dlouhou srst začala stříhat. Nejdříve nůžkami a poté holícím strojkem. Když byl jeho nový sestřich dokončen, sama zůstala v údivu němá na jejím úchvatným dílem. Proto se rozhodla, že si svého nového kamaráda vezme k sobě do bytu. Teď, když se s ním svým blízkým chlubí, nikdo nemůže uvěřit tomu, že je to pes z ulice! Proměnu kterou prošel můžete vidět níže. Fotografie 1/12

stray-dog-makeover-bge-grooming-kari-falla-16-59e70c37590b7__700-min


video můžete přehrajte na další straně

Pes

Pes domácí (Canis lupus f. familiaris) je největší domestikovaná šelma a nejstarší domestikované zvíře vůbec, provázející člověka minimálně 14 tisíc let. Obecně se předpokládá, že se jedná o zdomácnělého a umělým výběrem změněného vlka obecného. Celosvětová populace psů je odhadována na 500 miliónů,přičemž toulavých a opuštěných psů je minimálně 370 miliónů,[2] nezisková organizace 600million odhaduje počet jen toulavých psů na světě právě na 600 miliónů zvířat.

Úloha psa v lidské společnosti byla vždy rozmanitá, člověku je pomocníkem při lovu nebo při přehánění stád, zaujímá funkci strážce majetku, svého majitele a dalších domácích zvířat, používá se k přepravě nákladů, jako tažný nebo saňový pes, může být cvičen pro použití v ozbrojených složkách či k asistenci hendikepovaným osobám. Zvláště v západní kultuře je nezastupitelná jeho funkce jako společníka člověka. Ve východní a jihovýchodní Asii a tradičně i v Evropě sloužil pes i jako potravinové zvíře, viz psí maso. Pes je také důležitým laboratorním zvířetem. V zemích třetího světa žijí v okolí domorodých vesnic psi obecně nazývaní páriové jen ve volném vztahu s lidmi. Pes dingo je zdivočelý domestikovaný pes, avšak v současné době je možné najít i jejich chovatele, kteří je chovají a označují jako obyčejné psy.

admin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *