Žena zaútočila na může se svým výstřihem poté co se na ní podíval.

Pozoruhodná událost děsící stovky přihlížejících na náměstí. Neznámá žena najednou začíná útočit na může který se na ní jenom díval. Nechybí ani výhrůžky smrtí a násilí. Když leží po několika sekundách zraněný muž na zemí žena rozjíždí bizarní podívanou. Uprostřed ulice se veřejně začíná odhalovat. Nakonec si svleče celou vrchní část svého oděvu. Bezmocný poraněný a nebohý muž celou dobu leží na zemi a paralyzován nemůže stát. Útočnice pak bezostyšně svými vnady utlačuje zraněného na zemi. Událost je celou dobu zaznamenávaná na video, které nebojácný mladík, který stál opodál natočil. Celé video na další straně

fotografie 1/12

nahlwomencrasom1 (4)-min


celé video můžete přehrát na další straně


loading…


Feminismus (z lat. femina, žena) je název pro komplex filosofií, sociálních teorií, politických hnutí a ideologií, jejichž cílem je výzkum a potírání jevů, které jsou feministy a feministkami považovány za projevy, příčiny a součást utlačování ženského pohlaví. Přesná definice feminismu je díky obsáhlosti problematická. V současnosti se ovšem feminismus věnuje rovnoprávnosti žen i mužů.

Pojem feminismus je relativně mladý, jelikož sahá do druhé poloviny 20. století, kdy se dostal do popředí všeobecného zájmu. Předtím se používalo označení ženské hnutí. Feministické hnutí je velice různorodé a štěpí se na mnoho křídel a směrů – od umírněných hnutí prosazujících základní lidská práva pro ženy např. v konzervativních muslimských zemích, či dříve v oblastech Západního světa, až po nejradikálnější směry feminismu, které sahají až k popírání jakýchkoliv rozdílů v dispozicích pohlaví nebo propagují vyloženě nepřátelský přístup k mužům.

Na akademické půdě se některé feministky zaměřují na zkoumání nerovnosti pohlaví a změny v sociálním postavení žen. Jiné argumentují, že rody (gender) jsou sociálními konstrukty a studiem těchto vztahů uvnitř společnosti se snaží dojít ke kořenům jejich nerovnosti a pracovat na jejich odstranění.

Politické vystupování feministek je zaměřeno především na kampaně o právo na děti, násilí na ženách (násilí v partnerském svazku), mateřství, rovné platové podmínky, sexuální obtěžování, diskriminaci pohlaví a sexuální násilí. Témata, která feminismus pojímá jako stěžejní jsou patriarchát, stereotypy (zvláště rodové), rovný přístup (zvláště v souvislosti s pohlavím) a útlak.

 

admin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *