Ženu bolela hlava z toho, co jí vylezlo z ucha má noční můry dodnes!

Již několik dni nemohla v noci klidně spát, trpěla silnými bolesti hlavy, a slyšela divné zvuky a šumy v jejím uchu. Po týdenních mukách a probrečených nocí se rozhodla vyhledat lékařskou péči. Když ji doktor viděl ve zbídačeném stavu vůbec netušil, čeho během následujících minut bude svědkem. Když ji položil na lůžko a rozhodl se podívat hlouběji do jejího ucha, uviděl tvora ze kterého mají někteří lidé hrůzu sami o sobě. Pavouk který v jejím uchu již několik dní pobýval byl zdrojem všech problémů, starostí a útrap. Video, které při vyjímání pavouka bylo pořízeno je teď pro mnohé odstrašujícím případem.Celé video na další straně

Fotografie 1/10

spideruso-min


Celé video můžete přehrát na další straně.


loading…


Pavouci

Pavouci (Araneae) jsou členovci se čtyřmi páry nohou a chelicerami (klepítky), do kterých ústí vývod jedových žláz. Jsou největším řádem pavoukovců s vysokou druhovou rozmanitostí. Pavouci se vyskytují na každém kontinentu kromě Antarktidy a téměř v každém prostředí kromě vzduchu a moře. K lednu 2017 bylo zaznamenáno 46 410 druhů a 109 čeledí pavouků; nicméně ve vědecké komunitě panují nejasnosti v tom, jak tyto čeledi klasifikovat, což dokazuje počet více než 20 různých klasifikací, které byly navrženy od roku 1900. V České republice bylo zaznamenáno 879 druhů, z toho 27 je považováno za v ČR již vyhynulé a dalších 483 se dle třetího vydání Červeného seznamu pavouků ČR nachází v různém stupni ohrožení.

Anatomicky se pavouci od ostatních členovců liší tím, že většinou mají tělo rozděleno na dvě tagmata (funkční celky), hlavohruď a zadeček, která jsou spojena malou válcovitou stopkou (pedicelem). Na rozdíl od hmyzu nemají tykadla. Až na nejprimitivnější skupinu, sklípkoše (Mesothelae), mají pavouci ze všech členovců nejvíce centralizovanou nervovou soustavu, protože všechny jejich gangliony (nervové uzliny) se nacházejí v jednom místě v hlavohrudi. Na rozdíl od většiny členovců nemají ve svých končetinách téměř žádné extenzory (natahovače) a namísto toho je natahují hydraulickým tlakem.

admin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *