Opuštěná rybářská vesnice po 100 let nedotčená člověkem! Takhle to tam vypadá.Tato čínská vesnice jménem Zhou-shan byla po dobu 100 let zcela ponechána svému osudu. Fotografický team pro vás nafotil ty nejlepší záběry které dokazují, jak je matka příroda silná kouzelnice! Něco takového se jen tak nevidí. Lidé byli nuceni vesnici opustit vůli katastrofě, která postihla zdejší rodiny. Celá vesnice poté přestala být zásobována a všechny příjezdové cesty byli uzavřeny. Dnes je k ní přístup pouze z moře, břeh zůstal i nadále volný. Lidé co zde fotky fotili nemohly uvěřit svým očím. Popisují že něco takového viděli pouze jednou za život. Připravili jsme pro vás několik fotografií, koukejte jak to tam vypadá! Zobrazte v naši galerii. 

abandoned-village-zhoushan-china-105-min


Rybář

Rybář je člověk živíci se lovem a prodejem ryb. Tato činnost je označována jako rybolov. Základními rybářskými pomůckami při chytání ryb jsou pruty, sítě, vrše, případně harpuny.

Profesionálové
vnitrozemští rybáři, kteří se obvykle věnují chovu ryb v umělých vodních nádržích (rybník, přehrada, sádka) a na jiných vodních dílech
rybáře věnující se rybolovu na moři (obecně lovu volně žijících mořských živočichů)
Amatéři
Sportovní rybáři, jenž tuto činnost provádějí coby svoje hobby, někteří z nich se věnují též zvláštnímu sportovnímu odvětví známého pod pojmem rybolovný sport, respektive rybolovná technika.

Námořní rybolov či mořský rybolov je činnost prováděná na moři, při níž se obvykle pomocí sítí loví ryby a ostatní mořské plody. Loví se jak v příbřežních oblastech, tak na širém moři.

Tato činnost bývá obvykle prováděna pro zisk, a tedy ve velkém. Pro hospodářství mnoha přímořských států světa znamená hlavní zdroj obživy značné části jejich obyvatel a ulovené ryby a mořské plody jsou tam též nejdůležitějšími potravinami.

Rybáři plující na lodích zvaných traulery používají k lovu různé druhy sítí. Většinou to bývá takzvaná tralová síť ve tvaru dlouhého pytle, která je vlečena za lodí. Těmito sítěmi se loví především ryby žijící u dna. Jiným typem lodí jsou loggery, které loví různými typy zátahových sítí čili nevodů. Třetím typem rybářských lodí jsou driftery, které provádějí lov lehkými, často mnoho kilometrů dlouhými sítěmi – tenaty.

 

admin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *